18 Temmuz 2014 Cuma

"Kocaeli Üniversitesi Tuttu" demeden.Az bak hele..


Merhaba Öss'li Ygs veya Lys'li,adı neyse işte ondan olan delikanlı yahut genç bayan.
Tercih zamanın bitti,şimdi sıra yerleşeceğin üniversiteye geldi.Eğer ki bahtın seni sivri veya ivedik yerlere atıyorsa.Burası neresi biilmyorum diyorsan hoş geldin,bilmezler kervanına.
Burası tam bir gedikli haznesi.Şimdi sana anlatacağım hangi üniversite mi,dikkatli dinliyormusun.Evet tamam şimdi söylüyorum "Kocaeli Üniversitesi"  sakin ol.Otur bir su iç.Şimdi sen kalkıp memleketinden çıkıp Kocaeli'ye geliyorsun ya,umarım mutlu olursun."Kesiyon daa.."
İzmitçe lisanı nedir,duydun mu bilmiyorum ama burada işte ondan azda olsa elbet konuşacaksın,diline yapışacak bir kere.

Kocaeli Üniversitesi,dağ dediğimiz Umuttepe'de bulunmakla birlikte çok büyük fakat bir o kadarda engebeli bir arazinin üstüne kuruludur.Üniversitenin tam karşısında üniversite hastanesi bulunmakta.
-Kar tatili çok olur burda. diyen çocuk,inanma böyle şeylere,hastane olduğu için yol hep açıktır.Meteor düşsede belediye o yolu açar arkadaşım.

Böyle haberleri çok duyarsın,İNANMA ! 

Gelelim güzelim fakültelerimize,bu yazıyı okuyan mühendis adayı kız arkadaşlarıma sesleniyorum.Gerçekten Türkiye'nin sayılı mühendislik fakültelerinden birine geliyorsunuz,yatırımların çoğu bu fakülte ve arge çalışmalarına harcanır.Ama şunu söylemeden edemeyeceğim,fakülteye girerken şu sözümü unutmayın " Ege Ordu Komutanlığı'na Hoş Geldiniz.." evet,yanlış duymadın orada bir tabur var.
Bütün fakültelere deyinmeyeceğim,yazının uzun ve sıkıcı olmasını istemiyorum.Kışın kar omuzlarınıza gelsede ders işlenir.Sosyal tesise gideyim derken bir taraflarınız dona bilir  yada kayıp çanakları incitebilirsiniz.İzmit halkı üniversiteliyi pek sevmez,genelde parasını almaya bakar.Öğrenci yeri anlayışı yoktur.Komşularınız "kill-him" kafasındadır.
Zaten o kafadan çıkacaklarını da sanmıyorum.33 hatlı minibüsü şimdiden aklınızda tutun,balık istifi gitmek ne demek asıl orada anlayacaksınız."İstanbul'un gözünü seveyim."
Kampüs önünden şehrin bir çok bölgesine ulaşım mevcuttur.Zaten şehrin çoğunuda gezmeyeceksiniz.İlk seneden sonra zaten bir yerede gidesiniz gelmeyecek,başlarda pişmaniye belki alırsınız,sonra önünden bile geçmeyeceksiniz.Ben de bu üniversitede okuyorum.Yardımcı olurmusun bana diye mail atan çocuk.Görürsem okurum,yardımcı olurum,belki de olmam.Neyse...Şunu da söylemeden yazımı bitiremezdim."Üniversitede de kızlar teklif etmiyor." inanmayın böyle rivayetlere..