25 Ekim 2013 Cuma

Road Trip Kafasında Şarkılar

Daha öncede yolculuk üstüne filmler adında bir yazıda,yolculuk üzerine izlediğimde kendimi özel hissettiğim filmleri ( filmlerimi ) sizlerle paylaşmıştım.Şimdi sıra bu kafa güzel kafa dedirtecek,yolculuk esnasında sizi sizden alıp,bir de siz yapacak road trip havasındaki şarkıları sizler için sıralıyorum.Yolculuk tutkusuna sahip olan insanlar için kulaklıklarının içinden gelen koca bir hazine deposu vardır,işte bana göre o hazine deposunun en güzel şarkıları bunlar.


Yolculuk bir tutkudur,yol nedir bilene...


Damien Rice - Cheers darlin'

 • Bu şarkı sizde ne uyandırır bilemem ama ben daha değişik duyguları bir arada yaşatan bir şarkı.Bendeki etkisi Damien Rice duygusuyla,cam kenarı bir koltukta bütün her şeyi özetleyebildiğinden olabilir.Bazı şarkılara klip yapılmamasının sebebi belki de budur.

  What am I darlin ? 

  A whisper in your ear ?  
  A piece of your cake?
  What am I darlin ? 
  The boy you can fear ?
  Or your biggest mistake ?No one's gonna love you - Cee Lo Green

 • Çıkıp gitmelerimin şarkısı,daha fazla nasıl anlatılır bilemiyorum.Beni bırakın klibi izleyin.İyi gelir.


David Lynch & Lykke Li - I'm Waiting Here

 • Hiçlik duygusuna sürükleyecek bir klip ve şarkı.David Lynch'ın içinde bulunduğu bir şeyin kötü olma lüksü yok ve işin içine Lykke Li ' de girince bu kafa yolculuk kafasına çıkıyor diyeceksiniz.


Jacques Brel | Le Plat Pays

 • Bazı şarkılar iyi hissettirir,bu şarkıda onlardan biri.Jacques Brel Belçikalı olsada Fransızca şarkıları sevme sebebimdir.Yoruma gerek yok,dinlemek yeter.


The Cardigans - My Favourite Game

 • 1998 yapımı bir şarkı,sanki yeni gibi.Ne diyim ki sana kızım,dediğim bir şarkı.Hafif durağan ve biraz çılgın.Güzel bir kız,yol,gökyüzü...Daha fazla konuşamayacağım...

Not : Şarkıları bir sıraya koymadım,daha doğrusu koyamadım.Hepsi bir birinden güzel ve anlamlı.Sıraya koymak size kalmış.