28 Haziran 2013 Cuma

Meeting of All Stars Graffiti Festival 2013

Eskipatikler takipçileri ve graffiti hayranlarını sevindirecek bir haberi blogumda paylaşıyorum.Dünya'nın ve Türkiye'nin bir çok graffiti sanatçısının bulunacağı Miniatürk'te bende fotoğraf çekimleri için yerimi alıyorum.Bu güzel ve görsel festivalde bulunmazsam olmaz diye düşündüm.Ufak yaşlardan beri bir şeyleri boyama,çizme alışkanlığımı bastıramadım.Bunu dışa dökebileceğim legal bir alan olan bu festivalde bende yerimi alacağım.Belki sizlerde bir şeyler çizmek için spreylere sarılabilirsiniz.

Not: Bu festival hakkında geniş bilgi için aşağıdaki basın bildirisini okuyabilirsiniz.2008 yılından bu yana graffiti sanatçısı Muhammed Emin Türkmen (MET) tarafından uluslar arası bir etkinlik olarak organize edilen Meeting Of All Stars / Yıldızların Buluşması Graffiti Festivali, İBB. Gençlik Meclisi çatısı altında, 30 Haziran 2013 tarihinde Saat: 11:00'de "SÜTLÜCE - MINIATÜRK"de gerçekleşecek.
Geçtiğimiz yıl gün içerisinde 10bin’in üzerinde her yaştan ziyaretçinin olduğu ve her yıl ziyaretçi sayısını biraz daha arttırmaya çalışan, yavaş yavaş Dünya Graffiti camiasında adını duyurmaya başlayan Meeting of All Stars Graffiti Festivali bu senede çıtasını yükseltmeye oynayacak.
Festivalde; Almanya, İngiltere, İtalya, Rusya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelen (AMOK156 - CAN2 - KACAO77 - KENT - AROE - MR.WANY - FLYING FORTRESS - ROK156 - WAIS - CREME - ARSEK - ERASE) adlı dünyaca ünlü graffiti sanatçıları yanı sıra 55 yerli graffiti sanatçısı yer alırken, ziyaretçilerin farklı gösterilerle keyifli saatler geçirmesi için gün boyu Skateboard, Bmx, Paten ve Break Dance gösterileri gerçekleştirilecek.
Türkiye'de ki graffiti sanatının en önemli organizasyonu haline gelen Meeting Of All Stars Graffiti Festivali, bu sene Kanada'nın en önemli rap sanatçıların dan biri olan NARCICYST'i sahnesinde ağırlarken, ülkemizde Reggae müziğin en önemli grubu SATTAS yine aynı sahneyi öncesinde paylaşacaklar. Bunların yanı sıra Türkiye'nin başarılı rap sanatçıları SANSAR SALVO, ALLAME, ÖNDER ŞAHİN ve XIR GÖKDENİZ aynı sahnede yerlerini alacaklar. Graffiti ve müziği seven katılımcıların Hip Hop, Dubstep ve RnB müziğe doyması için; Dj.HIRS, Dj.SONZA, Dj.BAN ve Dj.IRON FIST plakların başında yerlerini alacak.
Meeting Of Allstars Graffiti Festivali 30 Haziran 2013 tarihinde "SÜTLÜCE - MINIATÜRK"te meraklılarının karşısına tekrar çıkacak.
MiniaTürk’e ulaşım bilgileri;
* Taksim’den, 54 HT (Hasköy / Taksim) Belediye Otobüsü
* Mecidiyeköy ve Şişli’den, 54 HŞ (Hasköy / Şişli) Belediye Otobüsü
* Eminönü’nden, 47, 47 Ç, 47 E Belediye Otobüsleri
* Topkapı’dan, 41 ST (Seyrantepe / Topkapı) Belediye Otobüsü
* Ayrıca Seyrantepe / Topkapı minibüsleri
* Metrobüs kullanacakların Halıcıoğlu durağında indiklerinde 41 ST (Seyrantepe - Topkapı) İETT otobüs veya Topkapı Seyrantepe minibüsleri kullanarak Miniatürk’e ulaşım sağlayabilirler.
Tarih : 30 Haziran 2013 Pazar
Mekan : MiniaTürk
Adres : Sütlüce Mahallesi, İmrahor Cad. Sütlüce / İstanbul
Saat : 11:00-22:00
Giriş : Halka Açık / Ücretsiz