11 Nisan 2013 Perşembe

Miniatürk

Her zaman maketlere karşı bir ilgim olmuştur,çocuk yaşlardan beri ancak hiç bir zaman tam anlamı ile bir uğraş haline getirmedim,getiremedim.Maketlerle uğraşanlara da gerçekten de özeniyorum.Yap-bozun dışına taşmış insanlar olarak görüyorum onları.

İşte maket tutkunlarının gidebileceği,şaşıracağı,bir şeyler öğrenebileceği bir yeri tanıtıyorum bu yazımda.
Gidildiğinde insanı değişik bir duygunun kapladığı bu yerin adı,Miniaturk.Bir çok ulusal yapının,kültürel yapının ve tarihin unutturamadığı bir çok yapının maket halleri bulunuyor burada.
Galata Kulesi'nden,Boğaz Köprüsü'ne,Eyfel Kulesi'nden,Beyaz Saraya kadar bir çok mimarinin maket hali mevcut.Güzel ve kültürel bir hafta sonu geçirmek için ideal bir yer.

Ayrıca Miniatürk,bir çok ulusal ve yabancı belgesel kanallarının çekim noktası olmuştur . Bir çok tarihi eserin maket halinde küçültülmüş eserleri yer almasından dolayı dikkatleri üzerine çekmiştir.İçinde 100 küsür mimari eserin bulunduğu bir alandır miniatürk.Bir kaç resimle göstermek gerekirse.


Güzel ve güneşli bir hafta sonunda vakit ayrılacak güzel bir yer.Miniaturk de ayrıca Panorama Zafer Müzesi ve Kristal İstanbul Müzelerine yer verilmektedir.Ayrıca miniatürkün içinde oyun alanı, go-card, kumandalı tekne, tranbolin ve bütün alanı boydan boya gezdiren Miniaturk Express tren bulunmaktadır.

Yabancı belgesellere konu oluşunu bu videodan da rahatça görebilirsiniz.Giriş Ücretleri :
  • Tam bilet ücreti : 5 TL
  • Öğrenci bilet ücreti : 3 TL