8 Nisan 2013 Pazartesi

Into The Wild Kafası...

Bazı anlarda yapmak istediğimi tamda anlatan bir filmi ilk defa blogumda paylaşıyorum.INTO THE WİLD ( Özgürlük Yolu )

Bir gezginin,macera ruhlu insanların ilham alacağı bir kişinin hayat hikayesinin anlatıldığı bir film.Bu kişi Christopher McCandless bize idame ettirilen,dayatılan kuralların dışında da yaşayabilineceğini ve bu kuralların tek geçmediği yer olan doğaya sığınarak idealleri peşine gidiyor.Otostopçunun olmazsa olmazları arasında olmalı bu film.
Bir şeylerden kaçma planımda aklıma gelen tek hikayedir,bu aslında ve bilmem olur mu ama benim açımdan da kendimi doğaya salacağım günü merakla bekliyorum.Gelelim filmin konusuna ; Into the Wild Jon Krakauer'ın 1996 yılında yayınlanan, Christopher McCandless'ın maceraları hakkında kurgu olmayan aynı adlı kitaptan uyarlanmış 2007 yapımı sinema filmidir
Okulunun gözde öğrencisi Christopher McCandless, 1990 yılında mezun olduktan sonra biriktirdiği 24.000 doları bir vakfa bağışlar ve hayatının seyahatine çıkmaya hazırlanır. Orta gelirli bir ailenin oğlu olan Christopher'ın en büyük amacı Alaska'ya giderek oradaki vahşi doğayla iç içe yaşayabilmektir. Christopher çıktığı yolda hayatını değiştirecek birbirinden ilginç karakterle karşılaşacaktır..Merak edenler olursa :

Christopher Johnson McCandless kimdir ?