21 Nisan 2013 Pazar

Dikkat Gurmebüs Çıkabilir.

İçimi heycan kaplayan bir haberle karşılaştım,sosyal ortamda bu haberi burada paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını istiyorum.
Ünlü bir otelin restore ettirip,kullanıma ve trafiğe sunduğu 1957 model Mercedes Minibüs'ü,"Gurmebüs" gönüllü katılımıyla yollara çıkartarak İstanbul'un lezzet duraklarını keşfetmeye ve İstanbul'un ayrı bir özelliğini yani gastronomi şehri olduğunuda vurgulamayı amaçlıyor.

Bu Gurmebüs'ün çıkış yeri kendilerini "SonradanGurmeler" olarak adlandıran bir gurubun fikriyle ortaya çıktı.Ünlü bir otelinde desteğiyle bu fikir eylem haline dönüştü ve resimdeki tatlı mı tatlı olan Gurmebüs ortaya çıktı.28 kişilik olan bu Gurmebüs,her ay en az bir kere Taksim'den aldığı yolcuları,çok gidilen ama az bilinen lezzet noktalarına götürüyor.
Bu Gurmebüs'e katılmak için "www.gurmebus.com" adresinden detaylı bilgi alabilir ayrıca twitterda @Gurmebus hesabından etkinlik duyurularını takip edebilirler.Başvurularının fazla olduğunu tahmin ediyorum ve bu 28 kişi arasına girenlerin şanslı kişiler oldupunu düşünüyorum.Eskipatikçiler olarak bu otobüse katılmak gerek..