13 Şubat 2013 Çarşamba

Hayat ve Macera Karışımı Bir Kitap

Kitap okumak kimisine göre bir angarya kimisine göre de kendine zaman ayırma ve dünyadan kaçış yeridir.Benim burada insanları emir verir gibi kitap okumaya teşvik edecek zamanımda yok halimde.Ancak şunu söyleyebilirim ki eğer bir kitap kurduysan ve farklı lezzetleri denemekten zevk alan bir gurme gibi farklı kitapları da kütüphanede bulundurmak istiyorsan,işte bana göre çok iyi,sana göre okuduğunda karar vereceğin bir kitap var.

Bu kitabı rast gele dolaştığım kitapçıda,elime denk geldiğinde aldım.Abartmak istemem ve kitabın reklamcısı da değilim şahsen.Ancak Türkiye'de özgeçmiş,olan sistemi irdeleme,yaşanılanı halk ağzıyla anlatan en iyi kitap diye bilirim.Dikkat edersen en iyi kitaplardan biri demiyorum,EN İYİ KİTAP. Kitabın adı biraz saçma gelebilir ki bunu gerçek hayatta da gördüm.Kitabın adı Bir Apaçi Masalı .


Bu kitabın içeriği hakkında ne bilgi vermemi istersiniz bilinmez ama hayatı sorgulama,kimseye eyvallah etmeme,düşmeyi-kalkmayı bilme,terk edilme-terk etme ama hep tek başına olmayı sorgulamak.Bunun nasıl yapıldığını merak ediyorsan,içeriği de kısaca bunları anlatıyor.

Kitabın yazarı bir çok sözlükte yazar olan Angutyus'a aittir. Böyle başarılı ve akıcı bir kitabı yazan Angutyus'a selamlar olsun.